Jste zde:   Domovská stránkaPUBLIKACEJak zvýšit motivaci zaměstnanců?
Vytvořeno 14. srpen 2014 Kategorie: Publikace

Jak zvýšit motivaci zaměstnanců?

Základním prvkem každého restauračního provozu jsou jeho zaměstnanci. Jsou to totiž právě oni, kdo přichází do kontaktu se zákazníky. Pokud se vám podařilo splnit nelehký úkol a našli jste zaměstnance podle svých představ, čeká vás úkol další, možná ještě těžší – udržet si je a získat jejich trvalou podporu. Jak to zařídit? Musíte je dostatečně motivovat. V tomto článku vám poradíme, jak zvýšit motivaci vašich zaměstnanců.

 

 

 

Příjemné prostředí a včasná mzda je základ

První věcí, kterou zkrátka udělat musíte, je vytvořit pro své zaměstnance příjemné prostředí. Vybudujte dobrý pracovní kolektiv a v žádném případě nepodceňujte atmosféru na pracovišti. Je třeba, aby se na něm zaměstnanci cítili dobře a věděli, že jejich práce má nějakou váhu a nepřichází vniveč. Nechte je proto řádně zaučit a dejte jim možnost se na vás nebo jiné nadřízené pracovníky obracet s problémy. Umožněte jim ovlivňovat rozpis služeb, ale zároveň jim jasně vymezte úkoly a případné sankce za jejich nesplnění – toto proveďte i písemně.

Jedním z nejvýznamnějších motivačních faktorů jsou samozřejmě i peníze. Vaši zaměstnanci musí mít jistotu, že svou výplatu vždy dostanou včas. Jejich mzda by měla obsahovat motivační složku – tedy odměny a prémie na straně jedné a srážky a pokuty na straně druhé.

Odměny rozdělujte spravedlivě

Pokladní modul PROVIZE pro odměňování zaměstnancůPro zvýšení motivace zaměstnanců v oblasti gastronomie je rovněž nezbytné spravedlivé rozdělení spropitného. Pro jednoduché a přehledné dokumentování a vyplácení odměn zaměstnancům za prodej zboží a služeb můžete využít software Pokladní modul PROVIZE pro odměňování zaměstnanců. Tento program umožňuje nastavit konkrétní sumy, případně procenta z hodnoty, zaevidovat je a následně započíst jako provizi prodávajícímu. Tím je zajištěno spravedlivé rozdělení odměn a zvyšuje se motivace jednotlivých zaměstnanců.

Profesní růst a volnočasové benefity

Mezi velice účinné prvky motivace dále patří možnost dalšího profesního růstu, ale také volnočasové benefity. Mohou jimi být příspěvky na dovolenou, kulturu, sport, či na další vzdělávání. Motivaci mohou zvyšovat rovněž příspěvky na životní pojištění, podpora penzijního připojištění nebo dárkové poukazy, které zaměstnancům umožňují vybrat si z co nejširší nabídky produktů či služeb. Vaši zaměstnanci jistě ocení také obědy zdarma a slevy pro rodinné příslušníky.

RENÉHO RECEPTY

mobilni-cisnik.jpg

Publikujeme

publikace

Systémy pro restaurace

Systémy pro restaurace

Systémy pro obchody

Systémy pro obchody

Systémy pro síť obchodů

Systémy pro síť obchodů

Systémy pro recepce

Systémy pro recepce


Konzultace a poradenství v gastronomiiAWIS Global Systems s.r.o. © 2016

Mystery shopping pro gastronomii - Ekonomika provozu pro restaurace - Systematická gastronomie - Poradenství a konzultace - Mystery shopping nejen v Praze a Brně