Jste zde:   Domovská stránkaPUBLIKACEStále se potýkám s krádežemi v restauraci ze strany personálu. Existuje nějaký způsob, jak tento problém jednou pro vždy vyřešit?
Vytvořeno 11. srpen 2015 Kategorie: Publikace


Jediné řešení, které opravdu zamezí všem personálním ztrátám, je bohužel to, že všechny vyházíte a budete obsluhovat a vařit sám. To samozřejmě není reálné. Můžeme pouze minimalizovat možnosti a prostor pro okrádání Vás a Vašich hostů. Jednou z největších mezer bývá absence pokladního systému (dále jen PS), který poměrně dost restauratérů nechce pořídit kvůli pořizovací ceně.

Vůbec si však neuvědomují, jak rychlá je návratnost právě kvůli omezení zaměstnaneckých ztrát. Je ale důležité vybrat pokladní systém, který vyvíjejí lidé z oboru tak, aby byl v praxi skutečně funkční, aby jeho obsluha byla intuitivní a efektivní. Většinu PS totiž vyvíjejí programátoři, kteří nemají s provozem restaurace žádné zkušenosti. Nepoctiví číšníci, kteří pracují bez pokladního systému, se po jeho nasazení se zaměstnavatelem rozloučí, neboť jim klesnou příjmy.

Důležitým krokem je určit odpovědné osoby za servis i kuchyň spolu se zkušeným provozním, který dohlédne na správu PS, důsledné a nekompromisní řešení inventur.

Dále doporučuji sledovat, zda se provozní příliš nekamarádí s číšníky a kuchaři. Může to vypovídat o kooperaci mezi těmito zaměstnanci, kteří se mohli dohodnout vyplácet provoznímu desátky za „slepecké brýle“. Toto není pravidlem, ale nejednou jsem se s tím setkal.

 

Autor: René Muška

RENÉHO RECEPTY

restaurace.jpg

Publikujeme

publikace

Systémy pro restaurace

Systémy pro restaurace

Systémy pro obchody

Systémy pro obchody

Systémy pro síť obchodů

Systémy pro síť obchodů

Systémy pro recepce

Systémy pro recepce


Konzultace a poradenství v gastronomiiAWIS Global Systems s.r.o. © 2016

Mystery shopping pro gastronomii - Ekonomika provozu pro restaurace - Systematická gastronomie - Poradenství a konzultace - Mystery shopping nejen v Praze a Brně